ביקור ועדת החינוך של הכנסת

ביום ראשון ה-17 בינואר 2016, התקיים סיור של וועדת החינוך של הכנסת במועצה האזורית נווה מדבר. יו"ר הוועדה ח"כ יעקב מרגי וכן חברי הוועדה, חברי הכנסת, מירב בן ארי, נורית קורן, יוסף ג'אברין, טאלב אבו ערער, וחנין זועבי סיירו יחד עם ראש המועצה האזורית נווה מדבר, מר רחמים יונה וכן מנהלת מחוז דרום של משרד החינוך וצוות משרדה בבתי הספר באבו קרינאת ואבו קוידר.
במהלך הסיור הועברו נתונים על ידי מנהלת מחוז דרום של משרד החינוך, הגב' עמירה חיים, מלמדים על שיפור ניכר באחוזי הנשירה במגזר הבדואי ובמועצה בפרט. בטרם הוקמו בתי הספר בישובי הקבע במועצה, אחוז הנשירה בקרב תלמידי הישובים עמד על כ-50%, כיום עם הקמת בתי ספר בישובים אלו אחוז הנשירה הצטמצם לכ- 7% בלבד. כמו כן, משרד החינוך בשיתוף פעולה עם מחלקת החינוך במועצה האזורית נווה מדבר, מקדמים מספר פרויקטים מהותיים כגון חינוך טכנולוגי מדעי על מנת לאפשר לתלמידים לסיים את בית הספר עם מקצוע איכותי, מדובר בהשקעה של 6.5 מליון ₪. בנוסף, ישנה שימת דגש רב על נושא שמירת התרבות והמסורת הבדואית, בשילוב עם חדשנות ולמידה. כך למשל, הוקם מיזם חדש של השכלת מבוגרים אשר מעניק לימודי קרוא וכתוב בעברית, ולימודים בסיסים למבוגרי הקהילה הבדואית במטרה להקל על השתלבותם בחברה הישראלית ולהנגישם לשירותיים הבסיסים. דר' מוחמד אלהב הממונה על החינוך הבדואי במשרד החינוך הודיע כי כחלק מעידוד ההשכלה הגבוהה בקרב המגזר, יוענקו מלגות לכל סטודנט בדואי המבקש ללמוד באקדמיה בלי שום תנאים מקדימים.
רחמים יונה ראש המועצה האזורית נווה מדבר סיכם את הסיור "אנו מרגישים כי חל שינוי לטובה בכל הקשור למערכת החינוך במועצה, זאת תוך שיתוף פעולה מתמיד עם הנהלת מחוז דרום וכן ההנהגה המקומית. אנו בפתחה של תקופה בעלת הזדמנויות רבות לקידום המגזר הבדואי כאשר בראש סדר העדיפויות עומד לנגד עניינו תחום החינוך. יש לא מעט דברים שצריך לשפר, אך אני סבור שחבריי הוועדה ובראשם יו"ר הוועדה ח"כ מרגי נוכחו לדעת כי המועצה משקיעה מאמצים רבים וישנו צורך לקידום הסוגיות שהועלו גם ברמה המדינית, זאת במטרה להנגיש את כלל התלמידים והתלמידות במועצה למערכות החינוך".
בעקבות הסיור החליט יו"ר הוועדה על קיום דיון מיוחד בנוגע לסוגיית ההיסעים והתשתיות בבתי הספר של המגזר הבדואי יחד עם משרד החקלאות זאת במטרה לקדם את בניית בתי הספר במועצה האזורית נווה מדבר. 


לייבסיטי - בניית אתרים