בית ספר בשבוע – בי"ס אורט אום בטין

בכל שבוע תפורסם כאן כתבה על אחד מבתי הספר במועצה, על ייחודיות בית הספר, על המנהל, התלמידים ועוד פרטים מעניינים שיפורסמו כאן לראשונה על מערכת החינוך בבתי הספר של המועצה האזורית אבו בסמה. והשבוע – אורט מקיף אום בטין (ט´-י"א) ביישוב אום בטין

צוות של 17 מורים ומורות מקבל כל בוקר את 234 התלמידים ב-7 כיתות הלימוד המתקדמות בבית הספר הצומח "מקיף אורט אום בטין".
על התזמורת הזאת מנצח ביד רמה מר עומר אבו עסא, מנהל בית הספר ביישוב שלאחר 16 שנות הוראה, מתוכם 10 כסגן מנהל, יכול לספר בגאווה כי מבית הספר שלו יצאו הפיזיקאים, אנשי המחשבים וגם הצלמים ואנשי האומנות של המחר.
"התלמידים בבית הספר שלנו לומדים היום את מקצועות הפיזיקה והביולוגיה ברמה הגבוהה ביותר, למעשה, ניתן היום להגיע אפילו ל-10 יחידות לימוד במקצועות המחשב ובמקצועת נוספים. אבל זה רק חלק קטן מהידע שהנערים צוברים פה" מספר המנהל אבו עסא.
"בשיתוף פעולה עם סטודנטים מבצלאל קיבלו תלמידי בית הספר מצלמות חדישות וצילמו את הסביבה בה הם חיים – והתוצאה הייתה מופלאה: ערכנו תערוכת צילומים וציורים יוצאת דופן והילדים הציגו את תמונותיהם ואת הציורים וכיום הם מקשטים את בית הספר. ההנאה של הילדים הייתה חוויה בלתי נשכחת עבור כל המשתתפים בפרויקט ואפילו התגלו כמה כישרונות צעירים שגילו עניין רב במלאכת הצילום"

בית הספר אורט אום בטין הינו בית ספר צומח, ובשנה הבאה יסיימו לראשונה נערי בית הספר את לימודי הבגרות. צוות בית הספר סיפר על ההתרגשות של תלמידי כיתות י"א אשר יטביעו את חותמם כראשונים שיסיימו בהצלחה את לימודי הבגרות בבית הספר הצומח. אבל באום בטין לא מסתפקים בלסיים בגרות בלבד ומספרים כי המטרה היא להעניק השכלה איכותית לתלמידים בכדי שישתלבו במרחב העבודה בשוק הישראלי בהצלחה יתרה.

מנהל בית הספר עומר אבו עסא מסכם: "כיום שני שליש מהמורים שלי מקומיים, ובזה אני גאה. אנחנו מגדלים כאן דור של תלמידים שבעזרת המועצה האזורית אבו בסמה, שפועלת רבות עבור הנערים ועבור אנשי היישוב אום בטין נצליח ללמד את הנערים הללו ולצייד אותם בידע הכל כך חשוב הזה, ואולי בעתיד הלא רחוק נראה אותם גם כמורים שישתלבו בבית הספר אצלנו, אבל אם לא כמורים אז כמצליחים ומובילים בשוק העבודה הישראלי, ומי יודע אולי גם הצלם והצייר הבא של ישראל יצא מפתח בית הספר שלנו"

לייבסיטי - בניית אתרים