בית ספר בשבוע – בי"ס אלביאן באל סייד

פרויקט חדש באתר המועצה האזורית אבו בסמה – בית ספר בשבוע.
בכל שבוע תפורסם כאן כתבה על אחד מבתי הספר במועצה, על ייחודיות בית הספר, על המנהל, התלמידים ופרטים נוספים שיפורסמו כאן לראשונה על מערכת החינוך בבתי הספר של אבו בסמה. והשבוע בית ספר אלביאן (א´-ח´)

בכניסה לבית הספר החדש והמטופח באל סייד, בי"ס אלביאן (משמעות השם היא "החכמה וההבנה") אנחנו פוגשים את מר סייד אל-סייד, מנהל בית הספר.
"תראה איזה יופי, איזה מבנה חדש ושמור. הילדים מכבדים את המקום, הם באים ללמוד כאן, אבל יתרה מזאת – הם רואים את בית הספר כמרכז הקהילתי שלהם". מספר סייד.
והוא בהחלט צודק. מבט על הכיתות החכמות בבית הספר, בהן מחשבים מתקדמים, לפטופים לתלמידים, לוחות חכמים והכי חשוב – לימודים פוריים. הילדים יושבים בשקיקה ומסתכלים על המורים, שמרביתם גדלו וחונכו ביישובי הפזורה בדרום, בהערצה.
אליאס, אחד המורים בבית הספר מספר כי הילדים מאוהבים כאן במקצועות הספורט, ולאו דווקא אלה שפופולאריים במרבית חלקי הארץ – מלבד הפעילויות של חוג הכדורגל, הטניס, הפינג-פונג, הרכיבה על האופניים וריקוד הדבקה המסורתי, נמצאה באל סייד אהבה חדשה – קריקט!
בשנה שעברה חזר אחד המורים מהכשרה מיוחדת להדרכה של קריקט, וראו איזה פלא, הילדים התאהבו במשחק, והיום ישנו איזור מיוחד בבית הספר שמוקצה במיוחד עבור המשחק הזה.
ביישוב מספרים כי במהלך השנה שעברה הגיעו ראשי הענף בארץ, עם אורחיהם המכובדים מחו"ל והתרשמו עד מאוד מהאהבה של הילדים למשחק ומהפוטנציאל הגלום בידי הנערים.

בבית הספר אלביאן 465 תלמידים ותלמידות, אותם מלמדים 31 מורים – צוות דינאמי וצעיר. התלמידים מרגישים כמו בבית והוריהם פוקדים לעיתים תכופות את בית הספר בכדי להצטרף לפעילות עם ילדיהם.
במהלך שנה שעברה הגיעו הורי התלמידים לפעילויות עם "בטרם" להעלאת המודעות לבטיחות בדרכים, למדו מהתלמידים הצעירים שימושים נכונים במחשב וברשת האינטרנט ואף היו מעורבים בתהליך בניית בית הספר ובבחירת שם בית הספר, בשילוב עם ילדיהם, תלמידי בית הספר.

סייד אל סייד, מנהל בית הספר מסכם: "המטרה שלנו היא לחנך את הילדים האלה על ערכים של כבוד הדדי, השכלה, מסורת ופעילות למען החברה. ואני חושב שכל מי שמגיע אלינו לבית הספר רואה מול עיניו חיש מהר את אותם ערכים על כותלי בית הספר, בכיתות ויותר מכל – אצל התלמידים. אני מאמין שבזכות ההמשכיות של תהליכים אלה, הסיוע של מועצת אבו בסמה, של משרד החינוך והירתמות ההורים לתהליכים החיוביים, עבור הילדים הללו השמיים הם הגבול".

קרדיט תמונה: מיכאל יעקובסון

לייבסיטי - בניית אתרים