בשלטון המקומי רוצים ללמוד ממועצת אבו בסמה:

מנהלי מחלקות נוער במועצות מכל רחבי הארץ סיירו ביישובי אבו בסמה והתרשמו מפעילות המועצה

כ- 22 מנהלי מחלקות נוער ממועצות מקומיות מכל רחבי הארץ בראשות מפקח מנהל חברה ונוער במחוז דרום של משרד החינוך, ג'אבר אבו אלקיעאן, ביקרו לאחרונה ביישובי מועצת אבו בסמה והתרשמו מפעילות המועצה בתחומי ההתיישבות הבדואית בנגב, והחינוך הבלתי פורמאלי בבתי הספר של יישובי המועצה והפזורה הבדואית.
במסגרת הביקור, שיזם, עלי הואשלה, מנהל מחלקת הספורט והחינוך הבלתי פורמאלי במועצת אבו בסמה, קיבלו מנהלי המחלקות סקירה מקיפה על יישובי מועצת אבו בסמה והשירות שהיא נותנת לתושבי יישוביה והפזורה הבדואית בנגב מפי יו"ר המועצה, רחמים יונה. בהמשך, למדו על מערכת החינוך שמפעילה המועצה והקשיים עמם היא מתמודדת מפי מנהל מחלקת החינוך, חנן אפוטה.
בהמשך היום סיירו מנהלי המחלקות בבית הספר "נווה מדבר" ביישוב אבו קווידר בפזורה הבדואית, ושמעו ממנהל בית הספר על האתגרים הטמונים בניהול בית ספר ביישוב בלתי מוכר ועל הסיוע הרב שהיישוב מקבל מהמועצה.
משם המשיכו לסיור בתיכון "אורט אל הואשלה" ולמפגש עם מועצת הנוער של היישוב, ונחשפו לפעילויות החינוך הבלתי פורמאלי שמובילה המועצה בכפרים קסר א סר ואל הואשלה.

כאמור, את הביקור יזם והוביל מנהל מחלקת הספורט והחינוך הבלתי פורמאלי במועצת אבו בסמה, עלי הואשלה שציין כי: "  יזמתי את הביקור על מנת לחשוף את עמיתי, מנהלי מחלקות נוער בשלטון המקומי, למגזר הבדואי. בסוף הסיור ניגשו אליי רבים מעמיתי והודו לי מאוד על האירוח, וציינו כי אלמלא הסיור ביישובי מועצת אבו בסמה, בחיים לא היו נחשפים למה שקורה באמת אצל הבדואים מפניי שלדבריהם, התקשורת אינה מפרסמת את העשייה הרבה בתחמי החינוך והפעילות הבלתי פורמאלית ומתמקדת רק "בשלילי".

לייבסיטי - בניית אתרים