הכי ירוקים בנגב:

גני הילדים של מועצת אבו בסמה מובילים בהסמכות כגנים ירוקים מטעם משרדי החינוך ואיכות הסביבה

משרדי החינוך ואיכות הסביבה חשפו השבוע את רשימת גני הילדים במחוז דרום שהוסמכו כ- "גנים ירוקים". מתוך רשימה של 21 גני ילדים שהוסמכו כגנים ירוקים, שמונה גנים שייכים למועצת אבו בסמה - שלושה על ציר ערד וחמישה על ציר דימונה. זהו שיאו של תהליך שהחל עוד בשנה שעברה, ביוזמת היחידה הסביבתית באבו בסמה ובמימון המשרד להגנת הסביבה. הגננות המאושרות יקבלו תעודות "גן ירוק" ממשרד הגנת הסביבה ובמעמד שר הגנת הסביבה כאשר הגננת סועאד אלעסיבי זכתה בציון הגבוה ביותר במחוז דרום
על מנת לקבל הסמכה כגן ירוק, על הגנים להציג תוכנית עבודה שנתית בארבעה נושאים סביבתיים: יחסי אדם וסביבה, טיפול בפסולת, מגוון ביולוגי ונושא בחירה כגון: חיסכון במים, חיסכון באנרגיה, יחס לבעלי חיים בבית ובמשק החי. בנוסף על כל גן לקיים אורח חיים ירוק המתייחס לנושאים הללו ולנושאים נוספים בעלי זיקה סביבתית ולקיים פעילויות להורי הגן בנושא חשיבות קיום אורח חיים המתחשב בסביבה.

תחילה עברו הגננות השתלמות בנושאי קיימות וחינוך לקיימות. השתלמות זו היא תנאי  סף לכניסה לתהליך של הסמכה לגן ירוק. במקביל להשתלמות התחילו הגננות ביישום תכני הלימוד בגני המועצה.
בגנים שהוסמכו הגננות והילדים הקימו גינות לתפארת ובהן: ירקות, קטניות, עשבי תיבול ושיחי תבלינים, פרחי נוי וזרעו פרחי בר.

הגננות מעודדות את הילדים והוריהם להביא את האוכל לגן בקופסאות ולא שקיות, על מנת להפחית את נפח הפסולת בסביבה ובמקביל השתמשו בפסולת בשימוש חוזר שילדים הביאו מחוץ לגן בסדנאות היצירה בגן. שאריות האוכל הושלכו לקומפוסטר ליצירת קומפוסט, כדי להחזיר לסביבה את מה שלקחנו ממנה.
בנוסף למדו הילדים כיצד לחסוך במים בשימוש יומיומי, לחסוך באנרגיה , הכירו את סמל המיחזור ולקחו על עצמם אחריות לטפל בבעלי חיים ובגינה.

מנהל היחידה הסביבתית במועצת אבו בסמה, עלי אל ענאמי מציין כי: "כולנו במועצת אבו בסמה, מברכים את הגננות המצויינות שלנו שפועלות ימים כלילות לקידום החינוך הסביבתי הן עבור ילדי הגן והן עבור הקהילה כולה. המועצה משקיעה משאבים אדירים בקידום תכניות חינוכיות העוסקות בקיימות והגנת הסביבה ואני שמח לראות שגם משרדי הממשלה מכירים בהישגי גני הילדים שלנו."

לייבסיטי - בניית אתרים