המאבק שניהל יו"ר המועצה , רחמים יונה, לגיוס תקציבים לשדרוג מערכת החינוך הצליח

בכל אחת מ- 600 הכיתות בתי הספר של יישובי המועצה חוברו לאינטרנט באמצעות מרכזיות דיגיטליות והותקנו בהן מקרן ומערכת שמע משוכללים
עם פתיחת שנת הלימודים השלימה המועצה חלוקתם של 970 מחשבים ניידים לסגל ההוראה. 
יו"ר המועצה, רחמים יונה:
"החינוך הוא הגורם החשוב ביותר בשילוב הצעירים הבדואים בחברה הישראלית. אנו פותחים שנת לימודים עם 26 אלף תלמידים ב- 8 תיכונים, 29 בתי ספר יסודיים ו- 138 גני ילדים. רובו המוחלט של תקציב המועצה מופנה לחיזוק מערכת החינוך שלנו, כאשר במהלך החודשים הקרובים נשכלל עוד יותר את מעבדות המחשבים במוסדות החינוך. אנו מקפידים גם על מערך ההיסעים האדיר שאנחנו נאלצים להפעיל בדרכים לא סלולות והפסקנו את ההתקשרות עם כל חברה שלא עמדה בתקני הבטיחות המחמירים שאנחנו מחילים"

פתיחת שנת הלימודים במועצה האזורית אבו בסמה נפתחה השבוע בסימן שדרוג מערך המחשוב ושדרוג אמצעי ההוראה. בכל אחת מ- 600 הכיתות בתי הספר של יישובי המועצה חוברו לאינטרנט באמצעות מרכזיות דיגיטליות והותקנו בהן מקרן ומערכת שמע משוכללים. עם פתיחת שנת הלימודים השלימה המועצה חלוקתם של 970 מחשבים ניידים לסגל ההוראה.  26 אלף תלמידים ביישובי המועצה האזורית אבו בסמה ובפזורה החלו השבוע ללא תקלות את שנת הלימודים החדשה ב-175 מוסדות החינוך שמפעילה מועצת אבו בסמה. המדובר ב- 8 בתי ספר תיכון המופעלים באמצעות רשת אורט, 29 בתי ספר יסודיים ובכ—138 גני ילדים.

יו"ר המועצה האזורית אבו בסמה, רחמים יונה, מציין כי ""החינוך הוא הגורם החשוב ביותר בשילוב הצעירים הבדואים בחברה הישראלית. אנו פותחים שנת לימודים עם 26 אלף תלמידים ב- 8 תיכונים, 29 בתי ספר יסודיים ו- 138 גני ילדים. רובו המוחלט של תקציב המועצה מופנה לחיזוק
מערכת החינוך שלנו ואת התוצאות ניתן לראות בביטול מוחלט כמעט של הנשירה במעבר מביה"ס היסודיים לתיכונים שהקמנו ביישובי המועצה" ציין רחמים יונה.


ראש מנהל החינוך של המועצה, חנן אפוטה, מסר כי לקראת פתיחת שנת הלימודים, השלימה המועצה את שדרוג מערך המחשוב בבתי הספר. "המועצה השקיעה בשיתוף משרד החינוך כ – 8 מיליון ש"ח בפרויקט מחשוב ב – 28 בתי ספר והתאמת מוסדות החינוך לעידן הדיגיטלי, כאשר במהלך החודשים הקרובים נשכלל עוד יותר את מעבדות המחשבים במוסדות החינוך. " אמר אפוטה.

לקראת פתיחת שנת הלימודים קיימה המועצה כנס בטיחות מיוחד בשיתוף הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים. כל המנהלים וקציני הבטיחות של חברות ההסעה שיעבדו השנה עבור המועצה, חוייבו להשתתף בכינוס בטיחות מיוחד, במעמד יו"ר מועצת אבו בסמה, רחמים יונה, השופט אביטל חן, מפקד תחנת המשטרה, עיירות סגן ניצב יניב שלמה, ראש אגף החינוך של המועצה, חנן אפוטה, מנהל מערך ההסעים, מוצלח אבו עסא, במסגרתו קיבלו הנחיות מחמירות לשיפור הבטיחות בדרך לבתי הספר ובחזרה.
ראש המועצה, רחמים יונה ציין כי מועצת אבו בסמה מפעילה את מערך ההסעות למוסדות חינוך הגדול בישראל המהווה כ – 9% מסך ההסעות במדינה. יונה הוסיף וציין כי: מועצת אבו בסמה משקיעה סכום עתק של כ – 80 מיליון ש"ח בשנה במערך ההסעות למוסדות החינוך, וכי הפסיק את העבודה עם חברות הסעה שלא הקפידו בענייני בטיחות במהלך שנה"ל הקודמת. מנהל מערך ההיסעים של המועצה מוצלח אבו אסא,  מסר כי במהלך שנת הלימודים הקרובה מסיעה המועצה מידי יום ביומו כ-26 אלף תלמידים ותלמידות לבתי ספר ברחבי המועצה ובעיירות הסמוכות.

לייבסיטי - בניית אתרים