הסתיים בהצלחה קורס ממונה הגנה אזורית של פיקוד העורף באבו בסמה

במסגרת הקורס, שערך שלושה ימים למדו מנהלי מחלקות וראשי המכלולים במועצה כיצד להתכונן ולהכין את עובדי המועצה לאירועי חירום

מועצת אבו בסמה קיימה השבוע קורס הגנה אזרחית (הג"א) של פיקוד העורף.
במסגרת הקורס, שערך שלושה ימים למדו מנהלי מחלקות וראשי המכלולים במועצה כיצד להתכונן ולהכין את עובדי המועצה לאירועי חירום דוגמת רעידות אדמה, אירועי חומ"ס (חומרים מסוכנים) ואירועי חירום ונספים.
חניכי הקורס עברו השתלמויות שהועברו על ידי קצינות וחיילות של פיקוד העורף המתמחות בסוגיית ההגנה האזרחית. נערכו סקירות על המוכנות של איזור הדרום לאירועי חירום, הועברו הרצאות בעניין מיגון ופעילות המועצה בזמן חירום, ונערך משחק מנהלים בשיתוף עם ממונה הג"א מהיישוב שגב שלום.
בסיום הקורס עברו החניכים מבחן הסמכה וקיבלו תעודה של ממונה הג"א מטעם פיקוד העורף.

"המטרה הייתה ללמוד ולהמשיך להיערך למצב של חירום" סיפר מוצלח אבו אסא, הממונה על ההסעים במועצה. "במהלך הקורס, אותו יזמה מועצת אבו בסמה בכדי להתכונן ככל שניתן לאירוע חירום, העלנו סוגיות שאיתן נצטרך להתמודד בזמן חירום. התלבטנו ביחד והעלנו פתרונות אפשריים. את החומרים שלמדנו בקורס אנחנו מתכוונים להעביר הלאה וללמד בבתי הספר וביישובים.
ברכות מגיעות לאנשי פיקוד העורף על הרצינות וההשקעה בקורס" אמר אבו אסא שבסיום הקורס גם העניק תעודת הוקרה לאנשי פיקוד העורף כהוקרה על פעילותם.

מ"מ מזכיר המועצה, רחמים יונה: "אני מאמין שהקורס הזה, בנוסף לפעילויות שאנו עורכים במהלך כל ימות השנה עם אנשי פיקוד העורף, משטרת ישראל ושאר ארגוני החירום יכינו אותנו להיות ערוכים בצורה המיטבית לכל תרחיש."

הקורס שנערך במשרדי המועצה בבאר שבע, הינו המשך ישיר לתרגיל  שנערך לפני מספר חודשים בשיתוף משרדי הממשלה, פיקוד העורף וכב"א בו תרגלו במועצה היערכות לשעת חירום.

לייבסיטי - בניית אתרים