חדשות המועצה חדשות החינוך כל הקטגוריות מדענים של קיץ:

עשרות תלמידים מהמועצה האזורית אבו בסמה השתתפו במחנה מדע ייחודי, באוניברסיטת בן גוריון

מחנה המדע הייחודי של תלמידי אבו בסמה שהסתיים בסוף השבוע האחרון נערך זו השנה הרביעית באוניברסיטת בן גוריו.
במחנה השתתפו 42 תלמידים מבתי הספר הואשלה חוסיין, הואשלה א, ביר משאש אלמוסתקבל, אלאעסם ב, ונווה מדבר אבו קוידר.
המחנה נמשך כשבועיים ובמסגרתו הכירו התלמידים את האונברסיטה וספגו את החיים האקדמאים.כמו כן עברו התלמידים הדרכות בתחומים מדעיים רבים כגון רפואה, ביולוגיה, פזיקה, ביוכימיה עזרה ראשונה, משפטים ותקשורת, ערכו סיורים במעבדות הרוקחות של האוניברסיטה ואף סיירו במוזיאון המדע בירושלים.

התלמידים לוו על ידי המדריך עטיה, שציין כי: במהלך ההדרכות והסיורים התלמידים הביעו עניין והרבו בשאלות. חנאן ומוחמד, שניים מהתלמידים שהשתתפו במחנה המדע מסכימים מאוד עם עטיה, ומספרים כי: "זה מדהים עבורנו ללמוד באוניברסיטה ולהיחשף לתחומים מדעים מגווני, והביקור במוזיאון המדע היה ממש כיף".
אחת המדריכות במחנה: "המחנה היה מעולה, לימדתי נושאים שונים ומגוונים, התלמידים השתתפו בצורה יפה, התעניינו והיו ממושמעים בצורה יוצאת דופן".
מנהלת המרכז ללימודי חוץ באוניברסיטת בן גוריון, צביה אביש מציינת: "התלמידים היו מאוד סקרנים,אני מקווה שנמשיך בשיתוף הפעולה הנהדר עם מועצת אבו בסמה ואף נרחיב את הפעילות ונשפר אותה.
עלי הואשלה , מנהל מחלקת הספורט במועצת אבו בסמה סיכם: "מחנה המדע התקיים זו השנה הרביעית ברציפות, ומאפשר לתלמידים הצצה לעולם האקדמיה. החשיפה לעולם המדע, מעוררת אצל רבים מהתלמידים את הרצון להמשיך ולפתח את עצמם בכיוון זה גם בעתיד – תחילה כתלמידים בבית הספר ולאחר מכן כסטודנטים מן המניין באוניברסיטאות.

לייבסיטי - בניית אתרים