ילדי אבו בסמה - בשביל המדע

עשרות תלמידים מהמועצה האזורית אבו בסמה השתתפו במחנה מדע ייחודי, במהלכו ביקרו באוניברסיטה, ערכו סיורי מעבדות, למדו לימודי מחשבים וביקרו ברדיו דרום, במוזיאון המדע בירושלים וגם ביקרו בגן החיות בירושלים

מחנה המדע הייחודי של תלמידי אבו בסמה נערך השנה באוניברסיטת בן גוריון.
במחנה השתתפו 40 תלמידים מחמישה בתי ספר( אלסייד א, ב, ג, אבו כף ואום בטין), המחנה נמשך עשרה ימים ובמסגרתו נערכו לימודים באוניברסיטה, סיורי מעבדות, לימודי מחשבים וביקורים ברדיו דרום, מוזיאון המדע בירושלים וגם ביקור בגן החיות בירושלים. 
עשרות התלמידים קיבלו מנות מזון במשך הלימודים ולוו על ידי רכז מטעם המועצה.
התלמידים סיפרו כי נהנו מאוד מהפעילות וישמחו להשתתף במיזמים דומים גם בהמשך מכיוון שהחוויה הוסיפה להם המון גם מבחינה לימודית וגם בהיבט החברתי.
"אני מאוד נהניתי כי למדתי המון וגם הכרתי חברות מהסביבה, והיום אני יודעת מה זה אוניברסיטה" סיפרה מרים אבו כף, מהתלמידות שהשתתפו במחנה המדע.
מוחמד אלסייד, מהיישוב אל סייד סיפר: "זה חידוש מדהים עבורנו ללמוד באוניברסיטה ולהיחשף לנושאים כאלה, אף פעם לא חשבתי על הרבה דברים שנחשפתי אליהם כאן לראשונה, והביקור ברדיו היה ממש כיף".
רשא, מדריכה במחנה: המחנה היה מעולה, לימדתי כמה נושאים, התלמידים השתתפו בצורה יפה, התעניינו והיו ממושמעים בצורה יוצאת דופן".
צביה מנוער שוחר מדע: "אני מקווה שנמשיך בשיתוף הפעולה הנהדר ואפילו נרחיב את הפעילות ונשפר אותה שתתאים לתלמידים על מנת להתגבר על קשיי השפה".
עלי הואשלה , מנהל מחלקת הספורט במועצה סיכם: "מחנה המדע התקיים זו השנה השנייה ברציפות והוא נותן לתלמידים המון ידע. גם הם חשים את הלימודים האקדמאיים ורואים אותם מקרוב, אני מקווה שנמשיך להשתתף במחנות כאלה בעתיד לטובת תלמידנו".

לייבסיטי - בניית אתרים