לאחר שהוכשרו במשך שלושה חודשים מורים לשחמט, החלו בימים האחרונים תלמידי כיתות ב´ ברחבי אבו בסמה לשלב לימודי שחמט במסגרת הלימודים בבית הספר

לאחר שנתיים של עבודה מאומצת וחודשים של עבודה על הצגה חדשה, נערכה השבוע ביישוב קסר א-סר הצגת התיאטרון הקהילתי הראשונה באבו בסמה. את השבחים על ההצגה קצרו זמירה רון-כהן, במאית ההצגה ובנות אלהוואשלה שהופיעו בהצגה

כחלק מהפעילות הבלתי פורמאלית הענפה המתקיימת במועצה - בין השאר: 25 מועדוני אופניים, נבחרת ג'ודו, קראטה, קבוצת ריקודי דבקה ואפילו קריקט, הוצגה אתמול (יום ה) ההצגה הראשונה של תיאטרון קהילתי בדואי מסורתי באבו בסמה – הצגת "הפיתה המתגלגלת" ביישוב קסר א-סר.
"הפיתה המתגלגלת" הינה הפקת התיאטרון הראשונה ביישובי אבו בסמה ואליה ביקשו להתקבל 50 נערים ונערות מהפזורה, כאשר רק 8 בנות מוכשרות בגילאי 11-12 התקבלו למופע. את המופע ביימה הבמאית זמירה רון-כהן מיפו.

ראש המועצה האזורית אבו בסמה, עמרם קלעג'י, אומר כי הצגת התיאטרון הקהילתי אתמול ביישוב קסר א-סר מהווה נדבך נוסף בפעילות המועצה להעצמת התלמידים והקהילה באמצעות השקעה בחינוך ובתרבות.
"החינוך - הפורמאלי כמו גם הבלתי פורמאלי,  הוא הגורם החשוב ביותר, בעיני, לקידום האוכלוסייה הבדואית בנגב. זו הדרך הבטוחה ביותר לשילוב אמיתי של הצעירים הבדואים בחברה הישראלית. תקציב החינוך שלנו מהווה את החלק הארי של תקציב המועצה האזורית אבו בסמה ואני יכול לציין בסיפוק שיש לזה תוצאות גם בתוצאות הבגרות וגם במגוון הפעילויות. תהליך הקמת התיאטרון הקהילתי מצטרף לפעילות הבלתי פורמאלית הענפה שמקיימת המועצה בכלל יישוביה.
נערי להקת הדבקה של היישוב דריג'את זכו לשבחים על ההופעות שלהם בפסטיבל ברומניה, קבוצת הקראטה של המועצה חזרה בשבוע שעבר עם מדליות רבות באליפות הנוער שהתקיימה ברעננה, מתקיימת פעילות חינוכית ספורטיבית רחבה עם אגודת הפועל ת"א ומאות תלמידי כיתות ח' בבתי הספר שלנו פעילים מאוד ב- 25 מועדוני אופניים שהקמנו בסיוע הקרן לידידות של הרב אקשטיין ואיגוד האופניים". מציין קלע'גי.

עלי אלהואשלה, מנהל החינוך הבלתי פורמאלי במועצת אבו בסמה: "התחלנו לגלגל את הרעיון לפני כשנתיים – נפגשנו עם הבמאית זמירה באוניברסיטת בן גוריון בב"ש היא התענינה לבנות קבוצת תיאטרון במגזר הבדואי. לקחתי אותה לסיור בבתי הספר באל הוואשלה ומכאן הכל התחיל להתקדם בצורה מדהימה..
היו לנו קשיים בדרך אבל התגברנו על כולם. עשינו לחמישים בנות מיפוי עד שהגענו לבנות הנבחרות.
הכשרנו 2 בנות מקומיות שעבדו עם זמירה (המפיקה) באופן רצוף. הבנות המשתתפות בהצגה הן בנות 11-12, כיתות ה' ו' וההצגה באורך של כ-40 דקות."

במהלך ההיערכות לבניית התיאטרון הקהילתי הרב תחומי עברו הבנות קורס צילום וחלק מהתמונות שצולמו במהלך סיור בתיאטרון יפו הוצגו אתמול בבית הספר מחוץ להצגת התיאטרון.
המטרה היא שתהיה לאבו בסמה קבוצה תיאטרון קהילתי באל הוואשלה – ולעשות כל כמה חודשים הצגה שתוצג ברחבי המועצה.

הפיתה המתגלגלת – על ההצגה
ביום אחד קיבלו שלוש אחיות הודעה על תאונת דרכים מצערת שארעה להוריהם. האחיות הבינו שעליהן לעזור להורים והחלו בהכנת אפית הלחם לקראת בואם של אנשי הכפר לשבת לצידם בעת צערם.
לפתע החלה הפיתה להתגלגל ושתיים מהאחיות רדפו אחריה עד לפתח המערה שם חיכתה להן רולה מפלצתית ומפחידה. מאותו הרגע הן חוות מקרים מוזרים.
האחיות לא נואשות ובחוכמתן הרבה הן מצליחות להערים על הרולה ולצאת כשידן על העליונה....

הבמאית: זמירה רון- כהן : הפקה:  חיתאם ננעאמנה  
תפאורה ותלבושות: גלית שם טוב וענבל טייס. 
השחקניות : נאדיה מוסא, פאיזה סלמאן, רנא עלי, רואידה עלי, מימונה עטיה, מונא מסמח, בותינה גמיעאן,
אמל עודה.

קרדיט לתמונה: סוכנות נבא לתקשורת

לייבסיטי - בניית אתרים