מועצת אבו בסמה התכנית הלאומית לילדים ובני נוער חונכות מרכז חברתי ראשון לבני נוער

העמותה השיקה בשבוע שעבר את סניף "הפוך על הפוך- פינג´אן" ביישוב קאסר א סר במועצה האזורית אבו באסמה בשיתוף עם התכנית הלאומית לילדים ונוער

מועצת אבו בסמה ועמותת עלם בשיתוף עם התכנית הלאומית לילדים ובני נוער של משרד הרווחה, חונכות לראשונה מרכז "הפוך על הפוך" (פינג'אן), מרכז לייעוץ ותמיכה בבני נוער, במגזר הבדואי. המרכז הוקם בכפר קצר א- סר במועצה האזורית אבו בסמה, המאגדת את יישוביי הפזורה הבדואית בנגב והוא הפרויקט הראשון של עמותת עלם במגזר הבדואי. בפזורה הבדואית חיים כיום כ- 200,000 תושבים, 120,000 מתוכם הם בני נוער וילדים מתחת לגיל 18.
"הפוך על הפוך - פינג'אן" באבו בסמה, הוקם במטרה לתת מענה חברתי וטיפולי לבני נוער בשעות אחה"צ ומעוצב כבית קפה נעים ומזמין. כאמור, מרכז "פינג'אן" ממוקם בכפר הבדואי "קצר א-סר" המרכז מופעל על ידי עובדי ומתנדבי עלם בשיתוף המועצה האזורית אבו בסמה והאגף לקידום נוער במשרד החינוך.

לדברי רחמים יונה, ראש מועצת אבו באסמה: "מרכז פינג'אן תורם רבות לגיבוש הזהות האישית והאחריות החברתית של בני הנוער. המועצה משקיעה משאבים רבים בפיתוח מערכת החינוך הלא פורמאלי ביישובי המועצה על מנת לתת לבני נוער את הכלים והיכולת להשתלב בחברה הישראלית הן מבחינה תרבותית והן מבחינה מקצועית.". עוד ציין יונה כי הוא מודה לעמותת עלם על שיתוף הפעולה הפורה בהקמת המרכז, והביע תקווה כי בעתיד יפתחו מרכזים נוספים ביישובי המועצה.

לדברי אמיר דלומי, מנהל תחום "הפוך על הפוך" בעלם: "בני הנוער הבדואים חווים את אותם משברים ומצוקות המאפיינים כל נער בגיל ההתבגרות. בנוסף, נאלצים בני הנוער בפזורה להתמודד עם הקונפליקט התרבותי בין החברה המסורתית ממנה הם מגיעים, לסביבה המערבית-מודרנית אליה הם חשופים".

אפרת שפרוט, מנכ"ל עמותת עלם, ציינה כי הקמת מרכז "הפוך על הפוך" בפזורה הבדואית מהווה נדבך נוסף בהעמקת הפעילות של עלם במגזרים השונים. לדברי שפרוט, "אנו בעלם שמנו לנו כמטרה להרחיב במהלך השנים הקרובות את פעילויותינו במגזרים השונים המהווים את סך המרקם האנושי במדינה. אלו כוללים בין היתר את המגזר הדתי, החרדי, הערבי, הדרוזי והבדואי. בני נוער אלו נתקלים באותם קשיים המאפיינים את יתר בני הנוער בגילם, ומן הראוי שנהיה שם בשבילם".     
מרכזי "הפוך על הפוך" של עלם, הפרוסים בכל רחבי הארץ, מעוצבים כבתי קפה,  ומאפשרים שיח "בגובה העיניים" של מתבגרים עם אנשי מקצוע ומתנדבים. בני הנוער המבקרים במקום זוכים להיחשף למידע רלוונטי, לקבל ייעוץ ולהשתתף בסדנאות בתחומים שונים, והחשוב מכל, זוכים לתמיכה רגשית באמצעות שיחות אישיות וקבוצתיות הנערכות במקום. 

לייבסיטי - בניית אתרים