מליאת המועצה האזורית אבו בסמה אישרה פה אחד את מינויו של רחמים יונה לתפקיד יו"ר

לאחר שסגן ראש הממשלה ושר הפנים אלי ישי הודיע כי החליט למנות את רחמים יונה לתפקיד יו"ר המועצה האזורית אבו בסמה, התכנסה מליאת המועצה לישיבה חגיגית בה אושר פה אחד מינויו של יונה לתפקיד.

במהלך הישיבה הודה רחמים יונה לחברי מליאת והנהלת מועצת אבו בסמה וציין כי: אני בטוח שבעבודה משותפת נוכל להתמודד עם כל האתגרים העומדים לפנינו ולהביא תקווה לתושבים הבדואים בנגב.
בהמשך הישיבה פרט יונה את האתגרים הרבים העומדים בפניי מועצת אבו בסמה בשנים הקרובות.
בתחום התשתיות, ציין יונה כי ברוב יישובי המועצה עדיין אין תכניות מתאר מפורטות ותשתיות מסודרות מה שמונע מתושבים רבים לבנות את ביתם. רחמים הביע תקווה כי באמצעות עבודה משותפת עם הרשות להסדרת התיישבות הבדואים בנגב תוכל המועצה לקדם את פיתוח התשתיות ביישובי המועצה.

יונה התייחס גם לתחום החינוך במועצה והודה לשמעון אזולאי מרשת אורט על שיתוף הפעולה בהפעלת 6 תיכונים ביישובי המועצה. עוד ציין יונה כי החינוך ימשיך לעמוד בראש סדרי העדיפויות של מועצת אבו בסמה וכי לאחרונה הגישה המועצה כ – 120 בקשות לבניית כיתות גן ביישובי המועצה.

הממונה על המחוז במשרד הפנים, אבי הלר, ציין כי מבחינתו "העברת המקל" לרחמים יונה הינו דבר טבעי ומתבקש שכן הוא בטוח שיונה ידע להצעיד את יישובי המועצה להצלחות הן בתחום החינוך והן בתחום התשתיות.

אילן ישורון ציין כי מינויו של יונה לתפקיד יו"ר מועצת אבו בסמה היא ראויה ונכונה. עוד ציין ישורון כי "ההצלחה של רחמים יונה היא הצלחה של כולנו".

חבר וועד היישוב קסר אסר, מוחמד אל הוואשלה, ברך את רחמים יונה על המינוי וציין כי הוא מצפה להמשך שיתוף פעולה פורה של מועצת אבו בסמה עם וועדי היישובים המקומיים.

חבר וועד הישוב תראבין, מוסא תראבין, ציין כי תושבי היישוב תמיד סמכו על רחמים יונה וילכו אחריו "באש ובמים"

מנהל המחוז במשרד הרווחה, ישראל בודיק שיבח את רחמים יונה על שלקח על עצמו את התפקיד המורכב וציין כי הוא שמח שיש רצף שלטוני במועצה. עוד ציין בודיק כי משרד הרווחה יעמוד לצידה של מועצת אבו בסמה לכל אורך הדרך.

לייבסיטי - בניית אתרים