עשרות אוטובוסים של מערך הסעות תלמידים הושחתו מתחילת השנה

רחמים יונה: חברות ההסעה מאיימות שלא להמשיך ולהעניק שירותים. חברות אחרות נמנעות מלגשת למכרזי המועצה לנוכח התנהגות התלמידים.

מערך ההיסעים של המועצה האזורית אבו בסמה מסיע מידי יום יותר מ- 25,000 תלמידים מ-11 יישובי המועצה ומהפזורה הבדואית, בעלות כוללת של עשרות מיליוני ש"ח בשנה, נתון שאין לו מקבילה באף מועצה אזורית אחרת. אלה שהתלמידים משחיתים את הציוד באוטובוסים.
מ"מ מזכיר המועצה, רחמים יונה מסר "אנו עושים את המקסימום כדי לאפשר הסעות בטוחות, אולם כמעט בכל יום מאז החלה שנת הלימודים ולמרות כל פעילות ההסברה, אנו נתקלים בתופעה מכוערת של השחתת רכוש באוטובוסים. חברות ההסעה מאיימות שלא להמשיך ולהעניק שירותי הסעות וחברות אחרות נמנעות מלגשת למכרזי המועצה לנוכח התנהגות התלמידים."

מוצלח אבו עסא, מנהל מחלקת התחבורה והיסעים האמון על מערך הסעות התלמידים, ציין ש"ההשחתה הפכה לתופעה ממש. כמעט בכל יום מתקבלת תלונה על פגיעה באוטובוס. הפגיעה בתקינות האוטובוסים מהווה סיכון לתלמידים." אנו רואים תופעות של תלמידים שאפילו מפרקים את הברגים המחברים את הכיסאות לשלד האוטובוס וזו כבר לא כבר לא רק השחתה של ריהוט, אלא סכנה בטיחותית של ממש וקודם כל לחיי התלמידים. אנו מצפים לשיתוף פעולה מכל הגורמים לטיפול בנושא לנוכח ההתנהגות הזאת. אמר אבו עסא והדגיש ש"לצערי, גם החברות שנותנות את השירות היום, אינן יכולות לספוג עוד את עלויות ההשחתה של האוטובוסים ויש אף כאלו ששוקלים להפסיקה לעבוד עמנו."

"יש לזכור שניצבים בפנינו אתגרים ייחודיים כמו דרכי גישה משובשות הדורשות סוגי אוטובוסים מדגם ישן יותר אשר מתאימים לדרכי עפר משובשות, פיזור על פני מרחב גיאוגרפי גדול מאוד ואיסוף תלמידים מתחנות מאולתרות, לכן עלינו לדאוג לתקינות ובטיחות מקסימלית." הוסיף אבו עסא.

נהג אוטובוס הסעות פנה למועצה באומרו שהמצב לעתים ממש בלתי נסבל, במקום להתמקד בנהיגה, נאלץ להתמודד עם התנהגות פרועה של תלמידים. לפעמים אחרי נסיעה מוצא כיסא עקור ממקומו או משענות קרועות וחלונות שאינם נסגרים וזאת עוד לפני הוספת עלות התיקון הגבוהה.

לייבסיטי - בניית אתרים