שנת הלימודים החדשה במועצת אבו בסמה:

30 אלף תלמידים ב- 6 בתי ספר תיכוניים, 28 בתי ספר יסודיים, ו-134 הגנים * תיכון חדש ייחנך ביישוב מולדה * ע"פ דרישת המועצה הוחלף ספק הארוחות החמות * נפתחת עונה הפעילות בחינוך הלא פורמאלי ובחוגי הספורט * מידי יום מסיעה המועצה יותר מ 25 אלף תלמידים

מ"מ מזכיר המועצה האזורית אבו בסמה, רחמים יונה: "ההשקעה העצומה שלנו בחינוך הורידה את שיעור הנשירה מביה"ס לכמעט אפס! זו תעודת כבוד לתלמידים, למורים ולמנהלים, להורים ולחברה הבדואית כולה."

עם הגיע חודש "שוואל" לפי לוח השנה ההיג'רי, ערוכה מערכת החינוך של המועצה האזורית אבו בסמה לפתיחת שנת הלימודים החדשה. ביום ראשון הקרוב (4.9.2011), מיד אחר תום חגיגות עיד אל-פיטר, יגיעו 20,000 התלמידים – בני היישובים המוכרים בתחומי המועצה וכ- 10,000 תלמידים מהפזורה הבדואית לבתי הספר ולגני הילדים. התלמידים הבוגרים ביישוב מולדה יחנכו בקרוב את בית הספר התיכון החדש שהוקם ביישוב והתלמידים המשתתפים בפרויקט ההזנה שממומן ע"י קרן רש"י, יזכו למזון איכותי וטעים שיסופק להם החל מתחילת שנת הלימודים ע"י ספק חדש – לאחר שהמועצה עמדה על סילוקו של הספק הקודם שלא הקפיד אל איכות המזון וטעמו. במקביל להיערכות לפתיחת בתי הספר, השלימה המועצה גם את ההיערכות לפתיחת השנה במערכת החינוך הבלתי פורמאלי וחוגי הספורט שמפעילה המועצה.

ראש מנהל החינוך של המועצה האזורית אבו בסמה, חנן אפוטה, מסר כי עם פתיחת שנת הלימודים החדשה הצטרפו למערכת החינוך של אבו בסמה כ- 2,500 תלמידים חדשים. "אנחנו מפעילים 134 גני ילדים, 28 בתי ספר יסודיים ובשיתוף עם רשת אורט אנחנו מפעילים השנה  6 תיכונים. גם השנה נקפיד על אפס אחוזי נשירה ועל המשך השיפור בהישגים הלימודיים ובתוצאות מבחני הבגרות" מבטיח אפוטה.

מוצלח אבו אסא, מנהל מחלקת התחבורה והיסעים האמון על מערך הסעות התלמידים העצום אותו מנהלת המועצה, אמר כי מערך ההיסעים של המועצה מסיעה מידי יום יותר מ- 25,000 מ-11 יישובי המועצה ומהפזורה, בעלות כוללת של כ- 75 מיליון ש"ח. אבו אסא מדגיש כי "במהלך הקיץ עודכנה רשימת ספקי ההיסעים בשים לב לאיכות השירות שהעניקו לתלמידי המועצה, קיימנו הדרכות ופעילות להגברת בטיחות הנסיעה בדרכים המשובשות שמאפיינות את האזורים שבהם אנחנו פועלים. כך גם אנחנו ממשיכים כמובן גם בפעילות להגברת מודעות התלמידים וההורים לזהירות בדרכים  -  בהסעות ובצדי הדרכים" ציין.

עלי אלהוואשלה, מנהל מח' ספורט ונוער במועצת אבו בסמה מוסר, כי במקביל לפתיחת שנת הלימודים נפתחת גם שנת הפעילות בחינוך הבלתי פורמלי ובחוגי הספורט שמפעילה המועצה "כ-3,000 תלמידים ימשיכו ליהנות מחוגי כדורגל, תיאטרון, קראטה, רכיבה על אופניים, שחמט, קריקט וקורסי מדריכים ומנהיגות נוער". אלהוואשלה מציין כי בחופש הגדול הפעילה המועצה קייטנות ומחנה מדע בשיתוף עם אוניברסיטת בן גוריון של הנגב וקייטנה של ילדי המשרתים בכוחות הביטחון.

רכז החינוך הסביבתי במחלקת איכות הסביבה של המועצה, עלי אל רנאמי, מציין כי מערכת החינוך של אבו בסמה נרתמה להגברת המודעות להגנה על הסביבה והתלמידים, מוריהם ואף ההורים ישולבו במהלך שנת הלימודים בפעילות מגוונת לשיפור המצב הסביבתי ביישובי המועצה.

מ"מ מזכיר המועצה, רחמים יונה, הדגיש כי: "החינוך הוא גורם חשוב ביותר בשילוב הצעירים הבדואים בחברה הישראלית. זהו אינטרס לאומי של מדינת ישראל. ההשקעה העצומה שלנו בחינוך מניבה הישגים חסרי תקדים במניעת נשירת התלמידים ממערכת החינוך ומגבירה את הישגי התלמידים במבחנים השונים. זו תעודת כבוד לתלמידים, למורים ולמנהלים, להורים ולחברה הבדואית כולה" אומר יונה ומדגיש את שיתוף הפעולה ההדוק והסיוע הצמוד שמקבלת המועצה ממחוז דרום של משרד החינוך, בראשותה של אמירה חיים וסגנה, ניר שמואלי.

רחמים יונה מציין כי מועצת אבו בסמה פועלת גם לקידום ההשכלה וההכשרה המקצועית של בוגרי מערכת החינוך של המועצה וכי בחודש הבא ייפתח כבר המחזור החמישי של פרוייקט "שילוב" שיזמה המועצה האזורית אבו בסמה ביחד עם המכללה הטכנולוגית בבאר שבע במימון משרד התמ"ת. "אנו מאפשרים לבוגרי ולבוגרות בתי הספר התיכוניים שלנו להשלים תואר הנדסאי/ת  בין השאר במגמות חשמל ותעשייה וניהול. כאשר הסטודנטים זוכים לפטור משכר לימוד, מלגת מחייה חודשית ע"ס 1000 ש"ח והחזרי נסיעות. "החינוך הוא המפתח להשתלבות ולשיפור תנאי החיים של החברה הבדואית. ההשקעה האדירה של אנשי החינוך במועצה וביישובים תבטיח שיפור ההישגים החינוכיים והלימודיים ותקל על שילובם של הצעירים הבדואים במשק ובחברה הישראלית" מסכם רחמים יונה ומאחל לתלמידים העולים לכיתה א' ולחבריהם הבוגרים יותר הצלחה רבה והנאה בלימודיהם!

לייבסיטי - בניית אתרים