תלמידי אבו בסמה צפו בהקרנת סרט מיוחדת בסינמטק

במסגרת פסטיבל תל אביב הבינלאומי לסרטי ילדים ונוער הוקרן סרטו של הבמאי האלג´יראי מוחמד סודאני- שתורגם במיוחד עבורם לערבית

במסגרת הקרנות מוקדמות של פסטיבל סרטי הילדים הבינלאומי בסינמטק תל אביב, צפו ארבעה בתי ספר מהמועצה האזורית אבו בסמה (אל מוסתקבל, אל סנאבל, נווה מדבר ואל הואשלה א')  בסרט ליונל של הבמאי ממוצא אלגי'ראי- מוחמד סודאני.
מנהל מחלקת הספורט והנוער במועצה, עלי אל הוואשלה ציין "שנוצר קשר חם עם מארגני הפסטיבל ועם הסינמטק בסיוע הקרן לידידות בראשות הרב יחיאל אקשטיין. מארגני הפסטיבל תרגמו את הסרט לערבית במיוחד עבור תלמידי אבו בסמה. חשוב לנו לערוך לתלמידים אירועי תרבות במגוון תחומים והפסטיבל היווה הזדמנויות מצוינת להציג בפניהם קולנוע בינלאומי. הוסיף אל הוואשלה. בסיום ההקרנה התלמידים השתתפו בהופעת אמן קרקס ופעילויות יצירה שונות.

פתחי אבו עבדון, מורה בבית הספר אל הוואשלה א' שבמועצה, אשר ליווה את כיתתו לסינמטק, מסר שלאחר קבלת הפנים החמה, הוצגה לכיתה הקדמה שלוותה בתרגום לערבית על הסרט שהוקרן, "ליונל" של הבמאי השוויצרי ממוצא אלגי'ראי, מוחמד סודאני." הסרט מציג אגדה מודרנית על החשיבות שבשמירה על הטבע ותהליך התבגרותו של ילד אלג'יראי. עוד ציין פתחי ש"התלמידים נהנו מהסרט."

לייבסיטי - בניית אתרים