1000 תלמידים מכיתות א´-ט´ השתתפו ביום שיא בבטיחות בדרכים באבו בסמה

לאחר שבועות של הכנות, ערכה מועצת אבו בסמה "יום שיא בבטיחות בדרכים" ללמעלה מ1000 מילדי המועצה. יום השיא בבית הספר אלעסם ב´ נערך בהשתתפות קציני משטרה בכירים, ביניהם סנ"צ אמנון איצקוביץ´, סגן מפקד מתנ"א שברך על קיום היום ועמד על חשיבותו הרבה

ביום השיא שערכה מועצת אבו בסמה בבית ספר אלעסם ב' השתתפו קציני ותזמורת משטרת ישראל, אנשי רכבת ישראל, הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים ומשרד החינוך.
מוצלח אבו עסא,  מנהל מחלקת ההסעים במועצה : "הופתענו מהרצינות של כל הגורמים המעורבים וכתוצאה משיתוף הפעולה הפורה ניכרה הצלחה גבוהה מאוד בקרב התלמידים ואפילו בקרב ההורים שהתפעלו מאוד. כולי תקווה שהרצינות של כלל הגופים תימשך ונהפוך יום שיא זה למסורת בבתי הספר של המועצה".

לאחר שבועות של הכנות, ערכה מועצת אבו בסמה "יום שיא בבטיחות בדרכים" ללמעלה מ1000 מילדי המועצה. יום השיא בבית הספר אלעסם ב' נערך בהשתתפות קציני משטרה בכירים, ביניהם סנ"צ אמנון איצקוביץ', סגן מפקד משטרת התנועה הארצית שברך על קיום היום ועמד על חשיבותו הרבה.
כמו כן השתתפו מנהל מחוז דרום ברשות הלאומית לבטיחות בדרכים, צביקה אלעזרי, סמנכ"ל בטיחות ברכבת ישראל, עמוס גלרט, ויוסוף אבו מוך ממשרד החינוך.
במהלך האירוע, בו ניגנה תזמורת משטרת ישראל ממיטב שיריה, הוצגו למעלה מ-20 מיצגים בנושאי בטיחות בדרכים שהכינו הילדים, נערכה תצוגה של כלבן, הועבר שיעור מפי כבאים ותצוגה של אנשי זה"ב – ממונה זהירות בדרכים של משטרת ישראל.

"אין ספק שהפעילות הזאת, שנערכת בכל ימות השנה בהובלת מועצת אבו בסמה, והיום אנו רואים את השיא שלה, מצילה חיים ממש" סיפרה עליה אבו גאנם, רכזת זהירות בדרכים של בית הספר אלעסם ב'.
והוסיפה כי: "רק באחרונה באה אליי תלמידת כיתה א' שעוברת את ההשתלמויות של זהירות בדרכים אצלנו ואמרה לי שלא הסכימה לנסוע עם אביה עד שלא יחגור חגורה, ומאז הוא וכל משפחתה חוגרים – אין ספק שרק בדרך של לימוד אינטנסיבי ומשמעותי נוכל להמשיך ולשמור על בטחון ילדנו בדרכים"

במועצת אבו בסמה אתגרו את  אנשי המשטרה והרכבת ואמרו כי הם מצפים שאת אותה רצינות שהפגינו הגורמים שהשתתפו ביום חשוב זה, ימשיכו ויפגינו בכל חודש בבית ספר אחר במועצה, אם על ידי ימי שיא מן הסוג הזה ואם בדרך של הדרכות תלמידים במגזר ובכך יום חשוב זה יהפך למסורת ומנהג קבע בבתי הספר ביישובי המועצה.
רחמים יונה, מ"מ מזכיר המועצה, הודה לאנשי משטרת ישראל, רכבת ישראל, הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים, משרד החינוך, למנהל בית הספר איסמעיל אלעסם וכמובן לילדי בית הספר והאזור על הפקת האירוע החשוב ואמר: "המטרה החשובה ביותר היא שכל ילדינו ישובו בשלום לבתיהם בכל יום, ופעילויות מן הסוג הזה תורמות רבות למטרה זו. נמשיך לעשות פעילויות דומות גם בעתיד".

מוצלח אבו עסא, מנהל מחלקת ההסעים במועצת אבו בסמה, קיבל תעודת הערכה מאנשי בית הספר על ההיערכות וקיום היום החשוב הזה, ואמר כי: "זה כיף גדול לראות את כל התלמידים יוצרים ופועלים על מנת לשמור על ביטחונם. שיתוף הפעולה של הגופים שנרתמו לנושא מראה לכולנו שכמו שניגנו כאן אנשי משטרת ישראל בשילוב כלים מדהים, כך אפשר לעשות דברים נהדרים יחד למען עתיד ילדנו וליצור הרמוניה ואחדות בינינו ".
בסיום האירוע הוזמנו על ידי אנשי בית הספר כל המכובדים שהשתתפו באירוע לארוחה חמה ומכובדת כמנהג המקום.

לייבסיטי - בניית אתרים