170 מדריכות ומדריכים צעירים השתתפו בכנס הנוער הראשון באבו בסמה

בכנס, שהתקיים בבית הספר אלמוסקבל נכחו כ-170 מדריכי נוער וצעירים מתוך 370 (מד"צים) בני כיתות ח´ וט´ שסיימו את שנת הפעילות החברתית במסגרת הקהילה הבדואית, בשיתוף המדריכים שלהם

כשנה לאחר שהחלה פעילות הנוער בהשתתפות 50 מדריכים צעירים בלבד, הסתיים כנס הנוער הראשון באבו בסמה עם 20 קבוצות בהם 370 ! מדריכות ומדריכים צעירים.
בכנס, שהתקיים בבית הספר אלמוסקבל נכחו כ-170 מדריכי נוער וצעירים מתוך 370 (מד"צים) בני כיתות ח' וט' שסיימו את שנת הפעילות החברתית במסגרת הקהילה הבדואית, בשיתוף המדריכים שלהם.
"מאז שהתחלתי להגיע לפעילות ולסייע לנערים בפעילות החברתית אני מרגישה שאני תורמת מאוד לקהילה ומכשירה את דור העתיד בקהילה הבדואית" סיפרה יסמין, תושבת הכפר קסר א-סר, מדריכה בקורס המד"צים וסטודנטית ממכללת קיי.

"בכל שבוע אנחנו נפגשים עם הנוער, מתנדבים בקהילה, משפרים את הביטחון העצמי של הנערים ומקיימים פעילויות העשרה ופעילויות למען איכות הסביבה. אני מרגישה שזה תורם מאוד גם לנערים ובאמצעותם גם להוריהם ולמשפחות בקהילה" מספרת יסמין.

במהלך הכנס חולקו תעודות הוקרה למדריכים ולחניכים מצטיינים והועלתה הצגה בהשתתפות המדריכים והחניכים.
עלי אלהוואשלה, מנהל מחלקת הספורט והחינוך הבלתי פורמאלי באבו בסמה: "מדהים לראות שלפני שנה התחלנו עם 3 קבוצות שמנו 50 נערים בלבד, והיום, הודות למנהיגים הצעירים, הסטודנטים ביישובים הגענו לפעילות משמעותית שלמעשה מפתחת ומגדלת את המנהיגים הבאים של הקהילה. אני גאה בכך ואני מאמין שבשנה הבאה בכנס הנוער השני כבר יהיו עוד קבוצות רבות ומשמעותיות כאלה".
הפעילות הקהילתית של המד"צים מתקיימת בשיתוף פעולה עם מנהל חברה ונוער במשרד החינוך,   בהובלתו של המפקח ג'עבר אבו אלקיען המלווה את הקבוצות באופן מקצועי ואישי  בכל ימות השנה.
לכנס הגיעו גם נכבדים מיישובי האזור, מנהלי המחלקות במועצה ומ"מ מזכיר המועצה, רחמים יונה שסיפר כי המועצה תמשיך לתמוך ולפתח פעילויות חשובות אלה גם בשנים הבאות.

לייבסיטי - בניית אתרים