אודות המועצה – نُبذة عن المجلس

ברוכים הבאים למועצה האזורית נווה מדבר!

אנו גאים להיות אחת המועצות האזוריות המשפיעות במחוז דרום, מאגדת בתוכה יישובים מגוונים שמשתלבים באופן ייחודי בנגב. יחד עם זאת, אנו נותנים שירותים ותמיכה גם לחלק מהישובים הבדואים הסמוכים, שאינם מוכרים כחלק מהמועצה.
פעילותנו משתרעת על שטח שיפוט של כ-32,000 דונם, מה שמאפשר לנו לשרת ביעילות ולספק את כל הצרכים של התושבים בכל התחומים.


המועצה האזורית נווה מדבר הוקמה בשנת 2012, ומאז היא פועלת באופן מתמיד לשיפור איכות החיים והשירותים לתושבים. משכן המועצה המרשים השוכן במרחק קצר (15 ק”מ) מבאר שבע על כביש 25, הפך להיות סמל שלטוני ומנהלי לשירות כלל התושבים.


נתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה מצביעים על כ-12,000 תושבים במועצה, אך פוטנציאל השירותים שאנו מספקים משתרע על 51,000 תושבים בפועל. אנו מתייחסים לכל אחד כאזרח אשר ראוי לטיפוח ומתן שירותים ראויים ומכובדים.


בשנת 2024, עם תוצאות הבחירות המוניציפליות החדשות, נבחרה הנהלה חדשה למועצה האזורית נווה מדבר, המייצגת את רצון התושבים ומטרות הפיתוח של האזור.
מר סלאמה אבו עדיסאן נבחר לראשות המועצה, הוא מביא עמו חזון ורעיונות חדשים ומחויבות גבוהה לשירות הציבור. כן, באספה הראשונה לאחר הבחירות, התמנה מר פאיז אלאעסם כסגן ראש המועצה, מר האני אלהוואשלה נבחר כמנכ”ל המועצה, מביא אתו ידע וניסיון רב לשיפור ולקידום האזור.


ביחד עם ההנהלה החדשה, נמשיך לפתח ולקדם את המועצה האזורית נווה מדבר, ולשפר את איכות החיים של תושבי האזור. בכל התחומים – חינוך, תשתיות, רווחה ועוד, נשים דגש על השירות המקצועי והאמין שניתן לכם, תושבי המועצה נווה מדבר.
אנו מזמינים אתכם להצטרף אלינו במסע הזה ולהיות חלק מהשינוי החיובי שאנו מביאים לקהילה. ביחד, נבנה עתיד מבטיח ומצליח עבור כולנו.

  • מועצה אזורית נווה מדבר היא מועצה אזורית במחוז דרום. היא מאגדת בתוכה 4 יישובים (בנוסף נותנת שירותים לחלק מהישובים הבדואים בנגב הסמוכים שאינם מוכרים), הישובים הם: קסר א-סר, אבו קרינאת, אבו תלול על ציר 25 וביר הדאג’ על ציר 40 .
  • הלוגו של המועצה מסמל את השינוי באורח החיים של האזרחים הבדואים בנגב.
  • מקור השם: מעצם קיומם של הישובים הבדואים כנווה מדבר בנגב.
  • תחום השיפוט: שטח תחום השיפוט כ-32,000 דונם.
  • מועצה אזורית נווה מדבר הוקמה במתכונתה הנוכחית בשנת 2012. בתאריך זה בוצע פיצול של המועצה האזורית אבו בסמה לשתי מועצות, נווה מדבר ואלקסום.
  • כתובתנו: המועצה האזורית נווה מדבר, אבו תלול.
  • לפי נתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה (הלמ”ס) נכון לדצמבר 2022, יש במועצה אזורית נווה מדבר כ- 12,000 תושבים. אך האוכלוסייה בפועל שמקבלת שירותים מהמועצה כ – 51,000 תושבים. 

  • המועצה חברה באשכול נגב מזרחי
  • בשנת 2016 התקיימו לראשונה בחירות מונציפאליות.