תיירות سياحي

בהשתתפות איגוד האופניים בישראל נפתח במועצה אזורית אבו בסמה המועדון-הבדואי הראשון לאופניים. מועצה אזורית אבו בסמה נערכת לקראת שנת ההפעלה השניה של מועדוני-הרכיבה על אופניים. בשנה שחלפה הופעלו שני מועדוני רכיבה בישובים אום בטין ואבו קרינאת הסמוכים לבאר שבע. את הנערים הנחה מדריך בדואי, אמיר אל הוואשלה, שהסתייע בסטודנט יהודי מאוניברסיטת באר שבע.
 
המועצה הכשירה במכללת קיי 10 מדריכי אופניים, המדריכים את-הנערים הבדואים ברכיבה על אופניים.
 
ד”ר אהרון זוהר, המרכז פעילות זו במועצה, מציין, כי הנחלת הנושא לנערים במגזר הבדואי הינה מהלך חשוב מאין כמוהו, התורם לקרוב הנוער הבדואי לחברה הישראלית, לשיפור כושרו הגופני ולשמירת איכות הסביבה. “הרעיון צץ ועלה, כאשר נזכרתי במגרשי החנייה לחמורים שהיו צמודים לבתי-הספר הבדואים בעבר, וחשבתי, מדוע שלא יהיו מגרשי חנייה לאופניים בהווה”.
 
טל חורש – בליט מאגף הרווחה במועצת אבו בסמה, מציינת כי הרכיבה על אופניים הינה אמצעי ייחודי לטיפול בילדים ובנוער בסיכון, הנמצאים במגזר זה באחוזים גבוהים. “אנו בשיתוף איגוד האופניים, נעשה כמיטב יכולתנו כדי לממש את הפוטנציאל הטמון באהבה של הילדים לאופניים ביחד עם גישה טיפולית וחינוכית.
 
“עשינו צעד גדול בדרך להנחלת תרבות האופניים לכל ילד ונער. שיתוף הפעולה בין איגוד האופניים למועצה האזורית אבו בסמה הוכיח את עצמו והראה כי הכל אפשרי. אני מקווה שנוכל להמשיך בתנופת ההקמה של מועדוני אופניים במקומות נוספים”, מציין בסיפוק אייל הרשטיק, מנהל פרויקט אופניים לכולם.
 
אז איך אומרים מדריך אופניים בערבית? ממש ככה: مرشد دراجات هوائية